Love me for who I am not for who you want me to be!

Jediná věc, která nesmí chybět ve vašem šatníku

26. října 2011 v 17:16 | D. |  Inspiration
Na začátku října tomu bylo právě 50 let, kdy byl na filmová plátna uveden film Snídaně u Tiffanyho s Audrey Hepburn jako Holly Golightly v hlavní roli.Film se stal trhákem, za prvních jedenáct dní vydělal 178 000 dolarů a celkem v USA naplnil pokladny kin čtyřmi miliony dolarů zatímco v Evropě dokonce šesti miliony dolarů. V tomto filmu Audrey Hepburn proslavila malé černé šaty, jejichž popularita trvá až dodnes. Zároveň malé černé šaty neboli "Little Black Dress (LBD)" slaví letos 85. výročí, kdy je Coco Chanel poprvé představila světu módy.
Ale až v roce 1961 se svět přímo zamiloval do malých černých šatů, které světu představila krásná, stylová a plná života Audrey Hepburn jako Holly Golightly ve filmu Snídaně u Tiffanyho, jehož premiéra byla uvedena 5. října 1961. Tyto šaty navrhl Hubert Givenchy a Audrey je podtrhla perlami, slunečními brýlemi, vlasy vyčesanými do drdolu a šarmem a elegancí sobě vlastní.
Dnes jsou malé černé šaty stále stejně populární jako byly u svého zrodu. Všichni přední světoví návrháři je pravidelně zahrnují do svých kolekcí, protože je vždy můžete přizpůsobit současným trendům. Jsou různorodé a multifunkční, jsou vyjádřením osobního projevu a individuality. Mohou je nosit ženy každého věku a každé konfekční velikosti. Ať už jdete do práce nebo na první rande, vždy jsou trefou do černého.

Zdroj: www.zena.centrum.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama